MENÜ
Tünel Yıkama Makineleri

TEKNİK ÖZELLİKLER

►AYEL Tünel Yıkama Makineleri aynı hat üzerinde hızlı ve seri yıkama özelliğine sahip olduğundan yüksek üretim kapasitesine sahip seri üretim  parçalarının yıkanmasında           tercih sebebidir.

  ►Malzemenin şekline göre nozul yerleşim şekilleri, kirlilik seviyesine göre yıkama basınçları ve yıkama prosesleri ayarlanarak istenilen kalitede yüzey temizliği  sağlanır.

  ►Tünel yıkama makineleri Konveyör Bantlı Tünel  ve Askılı Konveyör Hatlı Tünel sistemleri olarak dizayn edilir.

  ►Tünel yıkama makinelerinde doğrudan veya sepetle konveyör hat üzerine yüklenen parçalar kapalı kabin içerisinde sprey yıkama, sprey durulama, pasivasyon, yağlama,  hava jeti ve kurutma gibi proseslerden geçerek çıkış bölümüne gelir.

  ►Tünel Yıkama makinelerinde; kapasite ve yıkama prosesine göre  proje  oluşturularak teklif verilir.

  ►Konveyörün hızı istenilen hız seviyesine göre ayarlanabilir. AISI 304 kalite paslanmaz çelikten imal edilen bant sistemi işlem görecek malzemenin şekline  göre özel olarak             tasarlanır. Isıtma sistemi tercihe göre elektrikli, eşanjörlü veya brulörlü olabilir. Isı ve enerji tasarrufu sağlamak için kazanlar izolasyon   malzemesi ile kaplanır. Malzemeye             uygun  yükleme ve boşaltma platformları ve isteğe yönelik otomasyon sistemleri tasarlanabilir.